Inauguracja projektu VirtualMine

2017-04-28

W dniach 24-25 kwietnia 2017 r. zainaugurowano realizację projektu „VirtualMine – as a modeling tool for Wider Society Learning”, finansowanego przez EIT Raw Materials. Liderem projektu jest KGHM Cuprum Sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe, a w skład konsorcjum wchodzą także Humanitarium z Wrocławia, Narodowy Uniwersytet Górniczy w Atenach, Uniwersytet Techniczny w Koszycach, Uniwersytet Techniczny w Madrycie, Słoweński Narodowy Instytut Budownictwa i Inżynierii Cywilnej, Uniwersytet Górnictwa w Dnipropietrowsku na Ukrainie oraz przedsiębiorstwo i3D z Gliwic.

Powitanie konsorcjantów odbyło się we wrocławskim Humanitarium, gdzie uczestnicy zapoznali się z przedmiotem działalności centrum nauki i aktualnymi wystawami edukacyjnymi. Następnie, w siedzibie KGHM Cuprum CBR, odbyły się prezentacje wszystkich partnerów oraz omówienie planu realizacji projektu. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie pozyskiwania oraz wykorzystywania surowców mineralnych i ochrony środowiska. Rezultatem prac będzie stworzenie programu edukacyjnego, obejmującego m.in. cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży, wystawy i narzędzia multimedialne dotyczące tematyki związanej z wydobyciem, przeróbką oraz odzyskiem surowców, w szczególności miedzi. Projekt ze względu na swój potencjał będzie kontynuowany przez inne ośrodki europejskie.

Podczas drugiego dnia uczestnicy spotkania zwiedzili podziemną trasę turystyczną „Kopalnia św. Jan” w Krobicy w ramach ścieżki „Śladami dawnego górnictwa kruszców” oraz Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

Wróć

MPP_2016 Laur Innowacyjności 2015 DGC Medal Polskiej Przedsiebiorczości 2014 Certyfikat Dynamiczna Firma Gazela Biznesu 2012 AAA Gazele Biznesu Pollab Logo 4 Stowarzyszenie KLUB POLSKIE FORUM ISO 14000 POLSKIE FORUM ISO 9000 PCA

© Copyright 2010 by KGHM Cuprum Centrum Badawczo- Rozwojowe

KGHM CUPRUM sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe
ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8
53-659 Wrocław
tel. 071/781-22-01
fax. 071/344-35-36
e-mail: kghm@cuprum.wroc.pl